Aktuality

Blanický cyklorytíř startuje v roce 2021 z Pravonína

19.03. - Blanický cyklorytíř startuje v roce 2021 z Pravonína

Další ročník akce Blanický cyklorytíř se bude konat v sobotu 12. června 2021, pořadatelskou obcí se v letošním roce stává Pravonín.

 
Letošní ročník akce Blanický cyklorytíř se přesouvá na rok 2021

16.04. - Letošní ročník akce Blanický cyklorytíř se přesouvá na rok 2021

Pořadatelská obec Pravonín a další organizátoři cyklistické akce jsou nuceni z důvodu aktuální epidemiologické situace zrušit letošní ročník akce Blanický cyklorytíř.

 
Blaničtí cyklorytíři se sjeli do Načeradce

10.06. - Blaničtí cyklorytíři se sjeli do Načeradce

255 malých i velkých cyklistů se vydalo v sobotu 8. června 2019 do Načeradce, aby společně zahájili cyklistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. Na místním hřišti se konal již 14. ročník cyklistické akce Blanický cyklorytíř.

 
Videotrasy nově na webu blanických rytířů

30.01. - Videotrasy nově na webu blanických rytířů

Nově si můžete na stránkách Kraje blanických rytířů prohlédnout 5 videotras. Ocení zejména ti, kdo potřebují informace o náročnosti a povrchu trasy – cyklisté, výletníci s kočárky nebo na vozíku, běžci… Díky videotrase si uděláte dobrou představu, do čeho jdete a kromě toho se dozvíte, jaké zajímavosti po cestě potkáte. Součástí videotrasy je i výškový profil.

 
V Kondraci pasovali Blanické cyklorytíře

11.06. - V Kondraci pasovali Blanické cyklorytíře

V sobotu 9. června 2018 celkem 311 velkých i malých cyklistů symbolicky zahájilo cyklistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. Ve Farním muzeu v Kondraci odstartoval blanický rytíř v plné zbroji v pořadí již třináctý ročník cyklistické akce s názvem Blanický cyklorytíř.

 
Blaničtí cyklorytíři letos vyjedou z Kondrace

28.05. - Blaničtí cyklorytíři letos vyjedou z Kondrace

Srdečně zveme malé i velké cyklisty na v pořadí již 13. ročník akce Blanický cyklorytíř. Konat se bude v sobotu 9. června 2018 se startem mezi 13. a 14. hodinou ve Farním muzeu v Kondraci. Akci společně pořádá obec Kondrac, která v letošním roce slaví 700. výročí od první písemné zmínky, a Český svaz ochránců přírody Vlašim.
 

 
333 blanických cyklorytířů vyjelo do světa

7.06. - 333 blanických cyklorytířů vyjelo do světa

V sobotu 3. června 2017 vystartovalo 333 velkých i malých cyklistů, aby společně symbolicky zahájili cyklistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. V pořadí již dvanáctý ročník cyklistické akce s názvem Blanický cyklorytíř startoval z Veliše.

 
Blanický cyklorytíř vyjíždí po dvanácté, letos z Veliše

29.05. - Blanický cyklorytíř vyjíždí po dvanácté, letos z Veliše

Již 12. ročník Blanického cyklorytíře se bude konat v sobotu 3. června 2017 se startem mezi 13. a 14. hodinou ve Veliši na hřišti. Akce zahajuje cyklistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. V cíli čeká účastníky pasování Na „Blanického cyklorytíře 2017“.

 
Právě vyšlo desáté číslo Rytířských novin

24.05. - Právě vyšlo desáté číslo Rytířských novin

Další vydání Rytířských novin přináší aktuální informace o dění v národním geoparku Kraj blanických rytířů. Návštěvníky regionu zve na zajímavá místa, která by neměli při svém putování minout.

 
Cyklorytíř se zapojil do Evropského týdne udržitelnosti

11.05. - Cyklorytíř se zapojil do Evropského týdne udržitelnosti

Evropský týden udržitelného rozvoje je celoevropská iniciativa propagující myšlenku udržitelného rozvoje. Probíhá od 30. května do 5. června jako souhrn konferencí, výstav, trhů, filmových promítání, komunitních akcí, vzdělávacích projektů a dalších aktivit po celém území ČR, potažmo Evropy. www.tydenudrzitelnosti.cz

 
<< -  1 2  -  >>