Všechny aktuality

Blaničtí cyklorytíři úspěšně dojeli do cíle

aktuality

13.06.2016

Po 13. hodině odstartovalo z náměstí v Louňovicích pod Blaníkem na pokyn blanického rytíře celkem 380 účastníků. Mohli si vybrat ze dvou tras – zdatnějším cyklistům byla určena 34 km dlouhá trasa, která provedla cyklisty kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na šesti stanovištích – v Načeradci, Pravoníně, Částrovicích, Kondraci, Ostrově a Veliši – jezdci sbírali razítka.
 
Především menším dětem a jejich rodičům byla určena 9 km dlouhá dětská trasa z Louňovic pod Blaníkem přes Laby, Roudný a Libouň zpět do Louňovic. Na každé zastávce byly pro děti připraveny různé úkoly.
 
Po úspěšném zdolání celé trasy a nasbírání všech razítek na účastníky čekal v cíli v Louňovicích pod Blaníkem blanický rytíř ve zbroji, který všechny slavnostně pasoval na Blanické cyklorytíře roku 2016. Od dvorní dámy pak dostali na památku diplom.
 
„Blanický cyklorytíř startoval z Louňovic pod Blaníkem podruhé, naposledy jsme akci pořádali v roce 2010. Z našeho pohledu a doufám, že i z pohledu účastníků, se letošní ročník vydařil. K tomu přispělo hlavně pro cyklisty ideální počasí, nepršelo, ani nebylo příliš horko,“ říká starostka Louňovic pod Blaníkem, Růžena Kučerová.
 
V cíli ještě čekalo na velké i malé cyklisty občerstvení a pak už se všichni – na kole nebo autem – vydali k domovu.
 
Cyklistickou akci pořádal městys Louňovice pod Blaníkem ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Vlašim, městysem Načeradec a obcemi Kondrac, Pravonín, Veliš a Ostrov.

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie:
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů