Všechny aktuality

Oblíbenou akci Blanický cyklorytíř hostily poprvé Vracovice

aktuality

13.06.2023

Blanický cyklorytíř je tradiční akcí, kterou každoročně pořádá turistická destinace Kraj blanických rytířů společně s obcemi, které leží na trase. V letošním roce se stala hlavním organizátorem poprvé v historii obec Vracovice. Na účastníky čekala trasa dlouhá 34 kilometrů kolem bájné hory Blaník s kontrolními zastávkami v Kondraci, Ostrově, Veliši, Libouni, Louňovicích pod Blaníkem, Načeradci a Pravoníně. Na každém stanovišti dostali cyklisté razítko do své účastnické karty. Pro malé cyklisty připravili organizátoři kratší, zhruba osmikilometrovou trasu z Vracovic lesem přes Malovidy zpět do Vracovic. Na čtyřech zábavných stanovištích byly na trase pro děti připraveny nejrůznější úkoly a občerstvení. Po absolvování trasy obdrželi účastníci v cíli od dvorní dámy diplom a byli pasováni posledním žijícím blanickým rytířem na Blanické cyklorytíře 2023.

V zahradě vracovického pohostinství čekalo na všechny bohaté občerstvení a program pro děti – tanec v bublinkách, herní koutek nebo malování na obličej. O hudební doprovod se postarala DJ Tally.

Akci provázela i díky skvělému zajištění ze strany pořadatelské obce Vracovice pohodová atmosféra a mnozí účastníci se v zahradě zdrželi až do podvečerních hodin, kdy je vyhnala silná dešťová přeháňka. Všem, kdo se na přípravě akce a jejím průběhu podíleli, patří velký dík, rovněž panu Ladislavu Filasovi, který již tradičně v plné zbroji blanického rytíře během celého odpoledne účastníky akce pasoval.

Podrobnosti o dalším, již 18. ročníku, na který všechny srdečně zveme, najdete včas na webových stránkách www.cyklorytir.cz.

 

Kraj Blanických rytířů, z.s.

Ivana Křížová

Foto: Iva Jirovcová

 

                                         

 

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie: proběhlo
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů