Všechny aktuality

Blaničtí cyklorytíři letos vyjedou z Kondrace

aktuality

28.05.2018

Zúčastněte se s námi zahájení cykloturistické sezóny společnou cyklojízdou. 34 km dlouhá vyjížďka začíná v Kondraci ve Farním muzeu a dále pokračuje po cyklotrase s názvem "Po stopách blanických rytířů“. Trasa vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase je instalováno několik zastavení s ilustrovanými legendami o blanických rytířích, vystavěna jsou zde i odpočinková místa pro turisty.

Letošní trasa povede z Kondace přes Ostrov, Veliš, Libouň, Louňovice pod Blaníkem, Načeradec, Pravonín a Vracovice zpět do Kondrace. Na každém z těchto míst účastníci získají razítko do své účastnické karty.

Součástí letošní vyjížďky bude asi 8 km dlouhá dětská trasa se startem a cílem ve Farním muzeu a se zastávkami v Ostrově, na Vítově mlýně a v Dubu. Na stanovištích budou opět pro děti připraveny zábavné úkoly a sladké odměny.

V cíli Blanického cyklorytíře ve Farním muzeu proběhne slavnostní pasování všech účastníků na „Blanického cyklorytíře 2018“, které provede blanický rytíř v plné zbroji. Pro všechny zde bude připraveno občerstvení a doprovodný program v podobě vystoupení načeradecké hudební skupiny Vidapez.

Více informací najdete na www.cyklorytir.cz.
Takže v sobotu 9. června – vezměte kolo a pojeďte s námi!

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie: pozvánka
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů