Všechny aktuality

V Kondraci pasovali Blanické cyklorytíře

aktuality

11.06.2018

Veliši, Libouni, Louňovicích pod Blaníkem, Načeradci, Pravoníně a Vracovicích. Na každém stanovišti dostali cyklisté razítko do své účastnické karty. Po absolvování celé trasy kolem bájné hory Blaník obdrželi v cíli od dvorní dámy diplom a byli pasováni posledním žijícím blanickým rytířem ve zbroji na Blanické cyklorytíře 2018. V areálu Farního muzea, které se stalo cílem vyjížďky, čekalo na všechny bohaté občerstvení, což všichni vzhledem k horkému sobotnímu počasí uvítali. Doprovodný program zajistila načeradecká hudební skupina Vidapez.

Organizátoři nezapomněli ani na menší cyklisty, pro které připravili kratší, zhruba osmikilometrovou trasu z Kondrace přes Dub, Vítův mlýn a Ostrov zpět do Kondrace. Na trase byla pro děti připravena tři zábavná stanoviště a občerstvení.

„Blanický cyklorytíř se letos stal jednou akcí, které pořádáme k výročí 700 let od první písemné zmínky o obci“, říká starosta Kondrace, Miroslav Matuška, který se již tradičně zařadil mezi cyklorytíře, a dodává: „Celý den jsme s obavami sledovali přepověď počasí, která slibovala silné bouřky, což se naštěstí v průběhu závodu nevyplnilo. V horkém počasí zaslouží obdiv všichni účastníci a zejména ti dříve narození – letos startovalo celkem pět cyklistů starších 70 let, nejstaršímu bylo už 79 let. Poděkovat bych chtěl všem, kteří se na přípravě a hladkém průběhu akce podíleli a především panu Ladislavu Filasovi, který v roli blanického rytíře v průběhu celého horkého odpoledne v plné zbroji Blanické cyklorytíře pasoval.“

Tímto srdečně zveme všechny cyklistické nadšence na čtrnáctý ročník Blanického cyklorytíře, který bude v roce 2019 startovat z Načeradce.

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie: proběhlo
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů